Kontakt

Jmenuji se Jakub Hankiewicz a jako učitel jsem měl na začátku své pedagogické dráhy veliké štěstí – nejprve jsem mohl studovat učitelství v programu Učitel naživo a pak jsem se dostal do inspirativního a nadšeného týmu, který rozjížděl 2. stupeň Montessori na ZŠ Na Dlouhém lánu. K řadě myšlenek a postřehů na těchto stránkách mě přivedli mí kolegové a průvodci a spolužáci z Učitele naživo.

Učení mám natolik rád, že je mi téměř jedno, koho a co učím. Více než deset let jsem učil dospělé a ke druhostupňovým dětem se dostal až v roce 2019. Na učení mě baví sledovat samotný jeho proces, protože v něm dochází ke změně přemýšlení nebo pohledu na svět. Nejvíc se mi líbí okamžik, kdy se při učení někomu změní svět po tom, co něco dokáže, někde se překoná, něco se naučí, něco si uvědomí.

Explicitní výuka mi otevřela prostor přesně toto ve třídě zažívat. Proto sdílím některé ze svých kroků na této cestě, a to nikoliv jako návod k řešení, ale spíše jako průběžnou zprávu o víceméně úspěšném hledání. I proto je součástí stránek blog, kam lze přispět zprávou o vaší explicitní praxi. Za zpětnou vazbu a diskuzi prostřednictvím komentářů nebo emailu budu rád.

Pište na cestinaexplicitne@gmail.com

Na facebookové stránce průběžně zveřejňuji, když na web něco většího přidám. V nejbližší době by to kromě nových příspěvků na blogu měla být sekvence věnovaná nácviku dovedností ve psaní.